Hakkımızda  

Türkiye’ye 1999 yılında gelip çok sevdik. 2002’den itibaren  Göcek’e 10 km mesafede bir köyde kiraladığımız bir evde yaşıyoruz.

Ev sahibi, bahçesindeki bir avuç tavuğa bakmak isteyip istemediğimizi sordu.Tavukların ne yediğini, nereye yumurtladığını, akşam nasıl kümese döneceğini bilmediğimiz için, komşulara sormanın yanı sıra, internet ve kitap okuya okuya bilgi aldık.

İlk civcivin çıkmasıyla beraber bu iş bizde bir tutkuya dönüştü ve çeşitli ırklar ilgimizi çekmeye başladı. Memleketimizi (İsviçre ve İngiltere) ziyaret etmişken safkan yumurta getirdik. 

Üye olduğum kuruluşlar

Muğla Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Derneği
The Partridge and Pencilled Wyandotte Club (İngiltere)
The Laced Wyandotte Club (İngiltere)

Tavuk hakemliği eğitimi

2017 'de Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu hakem eğitimi seminerlerini düzenlemeye başladı. Hem teorik hem de pratik olarak tavuk ırklarında nelere dikkat etmek gerektiğini ve puanlama sistemini öğreniyoruz. Tüm seminerlere katıldım ve 2021’de sınavım olacak.Daha çok terübe kazanmak için, 2020’de ayrıca İsviçre’de hakem eğitimine katılmaya ve yurt dışındaki yarışmalarda, hakem asistanliği yapmaya başladım.2018'den beri Irk Standartları Komisyonu’nun başkanı olarak, ırk standartlarının Türkçeye çevirilmesi ve üreticilere iletilmesi ile ilgileniyorum. Standartların yanında ,Türkçe renk isimleri ve EE'de tanımlanmış ırk ve renk listeleri gibi dosyaları www.tshfedstandartlar.com sayfasına yayınlıyoruz.

Şaban Türkmen bizim sadık yardımcımız. Tavukların günlük bakımında büyük sorumluluğu var. Tavuklar hakkında çok şey öğrendi ve biz tatildeyken çiftliğimizi kendisi bize bağlı olmaksızın yönetebilir.

Yem, sağlık ve kuluçka konularının yanında yumurta siparişi ve sevkiyat ile de ilgileniyor.